Infrastruktura Dydaktyczna

Infrastruktura Dydaktyczna

KAMPUS

Siedziba Kolegium Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Gospodarki Filia w Malborku mieści się w zabytkowym gmachu pochodzącym z 1918 roku, użytkowanym na podstawie długoterminowych umów dzierżawy z UM w Malborku. Budynek położony jest przy ul. Sikorskiego 45 w odległości około 500m od dworca kolejowego i autobusowego, w pobliżu dróg tranzytowych Elbląg - Iława - Tczew, zapewniających dogodną komunikację.

Budynek jest w pełni dostosowany do nowoczesnych standardów akademickich. W budynku o kubaturze 4.111,78 m3, ogólnej powierzchni 10272 m2 i powierzchni użytkowej 733 m2, do dyspozycji słuchaczy są:

 • 2 sale wykładowe, mogące łącznie pomieścić ponad 240 słuchaczy
 • 5 sal ćwiczeniowych
 • 2 sale ćwiczeniowo - konsultacyjne
 • 2 laboratoria komputerowe z 30 stanowiskami
 • pomieszczenia administracyjne
 • pokoje gościnne z zapleczem

Teren budynku jest ogrodzony i w pełni zabezpieczony. Do dyspozycji studentów oraz kadry dydaktycznej oddany jest również przyległy do budynku parking z około 50 miejscami parkingowymi. Studenci mogą także korzystać z zaplecza socjalnego w postaci bufetu.

INFORMATYZACJA

Wszystkie pomieszczenia administracyjne i sale dydaktyczne sprzężone są siecią komputerową. Każdy z komputerów posiada dostęp do sieci Intranet i Internet. Dla podniesienia jakości kształcenia, szczególnie percepcji wykładów i ćwiczeń, WSG zaopatrzyło poszczególne sale wykładowe i ćwiczeniowe w aparaturę, wśród której należy wymienić: terminale internetowe oparte na komputerach klasy Pentium, nowoczesny sprzęt biurowy, cyfrowe rzutniki multimedialne, notebooki, rzutniki pisma, aparaty cyfrowe, tablice multimedialne. Do dyspozycji nauczycieli akademickich i studentów jest ponad 30 komputerów. Wszystkie komputery pracują w autonomicznej sieci komputerowej.

BIBLIOTEKA

W Budynku Wydziału zlokalizowana jest Biblioteka dysponująca bogatymi zbiorami. Istnieje możliwość skorzystania ze skomputeryzowanej Czytelni, która jest wyposażona w wewnętrzną sieć lokalną sprzężoną z uczelnianym Intranetem i Internetem. Dostępne są również zasoby Ośrodka Informacji Naukowej WSG poprzez specjalną kodowaną aplikację internetową.

Biblioteka gromadzi i udostępnia najnowsze publikacje. Gromadzone zasoby odpowiadają profilowi kształcenia realizowanemu w ramach kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji i obejmują pozycje książkowe dotyczące kształcenia ogólnego, jak również publikacje ściśle związane z procesem dyplomowania. Szczególny nacisk kładzie się na publikacje z zakresu: ekonomii, elektroniki, elektryki, elektrotechniki, ekologii i zarządzania środowiskowego, fizyki, informatyki w zarządzaniu, inżynierii materiałowej, inżynierii procesowej, marketingu, matematyki, materiałoznawstwa, mechaniki, multimediów, prawa, projektowania inżynierskiego, przedsiębiorczości, przetwarzania sygnałów, statystyki, systemów informatycznych, systemów wspomagania komputerowego, transmisji danych, transportu i logistyki oraz zarządzania produkcją i jakością.

W czytelni dostępne są takie tytuły czasopism jak: Ekonomika i Organizacja Przedsiębiorstw, Elektronika, Gazeta Transportowa, Logistyka, Marketing w praktyce, Rachunkowość, Spedycja Transport Logistyka. Ponadto istnieje możliwość zamówienia  z Biblioteki Głównej takich tytułów jak: Aeroenergetyka, Automatyka Podzespoły Aplikacje, Elektronika Praktyczna, Elektronika dla Wszystkich, Mechanik, Metrology&Measurement Systems, Młody Technik, Napędy i Sterowanie, Projektowanie i Konstruowanie Inżynierskie, Przegląd Elektroniczny. Studenci i pracownicy mają także dostęp do Zeszytów Naukowych Wyższej Szkoły Gospodarki, w ramach których wydawane są m.in. serie: Informatyka Stosowana, Ekonomia, Turystyka i Rekreacja.

 

Obecnie w Bibliotece w Malborku znajduje się około 2000 woluminów wydawnictwa zwartych i ciągłych. Wszystkie publikacje włączane są do księgozbioru Biblioteki WSG i ewidencjonowane w księdze inwentarzowej. Można je znaleźć w katalogu on-line, który znajduje się na stronie

www.biblioteka.wsg.byd.pl

 

 

 

Biblioteka pełni istotną funkcję naukową, dydaktyczną, informacyjną i kulturalną. Jest punktem informacji publicznej dla studentów, jak również dla mieszkańców naszego regionu.

 

 

KONTAKT

Kolegium Nauk Stosowanych
ul. Sikorskiego 45
82- 200 Malbork
Tel. (055) 272 56 27
Tel. / fax (055) 272 21 97
dziekanatwsg@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

 • Jabil
 • Otlewski
 • Forest
 • Meler
 • Lester Holding
 • Flex
 • Polski Cukier
 • Browar Gościszewo
 • Alma Color
 • ZGKiM
 • Prino-Plast
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki